Program special pentru (pe)trecerea dintre ani
luni, 29 decembrie 2014
Cumpăna anilor trebuie sărbătorită cu voie bună, muzică şi alături de prieteni. TVR Iaşi v-a pregătit un „meniu” special pentru acest moment!
Acasa n Bucovina

Marţi, 30 decembrie

8.00/ Regional Cafe – Împreună lângă brad

17.00/ Ai să vezi şi-ai să-ndrăgeşti... Alai de sărbători cu Grupul de Copii „Românaşii”, Marius Zgâianu şi Ansamblul „Bilcuţa”

18.20/ Jurnalul Regional

18.40/ Campania România Pozitivă

19.00/ Hai noroc, măi oameni buni – Colinde şi voie bună cu Ansamblul „Flori Bucovinene” din Rădăuţi, Margareta Clipa, Dana Dăncilă, Laura Erhan

20.00/ Identitate Basarabia cu Alexandrina Hristov

20.30/ Concert „Cununa de flori” cu Natali Toma şi Alex Calancea Band

 

Miercuri, 31 decembrie

9.00/ Ai să vezi şi-ai să-ndrăgeşti... Alai de sărbători cu Grupul de Copii „Românaşii”, Marius Zgâianu, George Finiş, Vestitorii de la Humor şi Ansamblul „Bilcuţa”

11.00/ Spectacolul „The Masterpiece” din cadrul FIE 2014

16.15/ Gala Extraordinară de Balet: De la Clasic la Modern

18.20/ Jurnalul Regional

18.40/ Campania România Pozitivă

20.00/ De sărbători acasă-n Bucovina cu Alaiurile de la Ciocăneşti şi Cajvana, Pamfil Roată, Manuela Pohoaţă, Nicoleta Hafiuc, Sorin Filip şi Adriana Bucevschi

 

Joi, 1 ianuarie

8.00/ Poveste de iarnă: Sfântul Vasile

8.35/ Natalia Gordienko, concert aniversar (partea I)

12.00/ Dance History cu trupa The Sky

18.20/ Jurnalul Regional

18.40/ Obiceiuri de iarnă din Moldova, Ansamblul „Clopoţelul” din Comăneşti, Hurta din Bosanci, Cerbul de la Corlata, Căiuţii din Zvoriştea, Grupul vocal „Ciutura” Băieşti şi Ansamblul „Boboceii” din Bacău

20.00/ Pariul virtuozilor la Hanu Ancuţei cu Marius Mihalache, Ovidiu Lipan- Ţăndărică şi Fanfara „Zece Prăjini”

 

Vineri, 2 ianuarie

8.00/ Dorul Basarabiei, spectacol cu Ion Palade şi invitaţii săi

10.15/ Eurovision Show cu Ruslana, Alexander Rybak, Paula Seling şi Ovi

12.45/ Cântece şi dancuri cu Ansamblul Folcloric „Teodor Burada

16.00/ Concert de jazz cu Vali Boghean Band

18.20/ Jurnalul Regional

19.00/ Muzica ta: Millenium în concert la TVR Iaşi 23

Sâmbătă, 3 ianuarie

16.00/ Cântec şi poezie cu Sofia Vicoveanca

17.00/ Pridvoarele credinţei: Semnificaţia Botezului Domnului

18.00/ Jurnalul Regional

18.30/ Să ningă cerul peste noi – concert cu Geta Burlacu, Aurel Chirtoacă şi echipa TVR Iaşi

19.00/ Reporter special: Gala Oamenii Timpului 2014

19.30/ Cântec şi poveste cu Viorica Macovei la Mălini, Suceava

21.00/ Ghici cine vine la cină

La mulţi ani, dragi prieteni!

 

Nu uitaţi că programele TVR Iaşi pot fi urmărite şi online pe www.tvrplus.ro/live-tvr-iasi!

  • 09:00
    Pridvoarele credinţei
    - Anul rugăciunii și al isihasmului- reluare    
  • 10:00
    Liturghia de Duminică
  • 11:30
    Europa 360
    Realizator: Dan Ratiu
  • 12:00
    Cântec şi poveste
    -Festivalul "Constantin Arvinte", ediţia a doua, partea IX-a, cu Ansamblul Artistic Profesionist "Constantin Arvinte" din Iaşi- reluare     
  • 13:00
    Ghici cine vine la cină?
         Ghici cine vine la cină?   - reluare
  • 14:00
    Satul meu
    - Comorile muntelui - reluare
  • 15:00
    Documentar TVR Iaşi
    -Doamna și trenul morții- reluare   
  • 16:00
    Cap de afiș
    -Magia serii- reluare               
  • 17:00
    Povești de istorie
    - Sare și piatră de Buzău- reluare                    
  • 17:30
    Cap compas
    -Moșteniri epirote - reluare        
  • 17:55
    Maşina timpului
  • 18:00
    Telejurnal Regional TVR Iaşi
  • 18:15
    Racord Aurel Vlad
    - Om ieșit din umbră                Realizator: Violeta Gorgos
  • 18:30
    România diversă
    -Moshe Idel- reluare   
  • 19:00
    Concert caritabil “Life will win”
  • 22:00
    Preluare program limba ucraineana
  • 00:00
    Preluare TVR Internaţional