Sâmbătă, 15 aprilie 2017
7.00 Retransmisie TVR 3
8.00 File de poveste cu Ana Blandiana şi Silviu Lupescu
9.00 Ouăle de Paşte, o datină milenară (r)
10.00 Muzica ta (r)
11.30 TVR Iaşi 25 (r)
12.30 Europa 360
13.00 Viaţa la ţară: De Paşte în Bucovina
14.00 Născut, nu făcut
15.00 pelerinaj de suflet în Ţara Sfântă
16.30 Agapia, poezia Raiului
17.00 Pridvoarele credintei: Sfintele Paște
18.00 Jurnal regional/Sport/Meteo
18.15 Mesaje pascale
18.30 Reporter special (r)
19.00 Identitate Basarabia (r)
19.30 Cântec şi poveste: Cântece pascale şi pricesne cu artisti din Bacau
20.30 Români fără frontiere: Tradiţii fără frontiere
21.00 Ghici cine vine la cină? - preot Mihai Mărgineanu
22.00 Retransmisie TVR 3
Duminică, 16 aprilie 2017
7.00 Retransmisie TVR 3
8.00 Viaţa la ţară: Întâmplări de la ţară
9.00 Cântec şi poveste (r)
10.00 Liturghia de duminică
11.30 Cap Compas: Israel - Ultima săptămână
12.00 Lumina creştinului: Sărbătoarea Paştelui
12.30 Ghici cine vine la cină? (r)
13.30 Paştele în Bucovina – cu Marius Zgâianu La Masa De Paşte
14.30 Întrecerea vedetelor
16.30 Dorul Basarabiei – prima parte
18.00 Jurnal regional
18.15 Paştele în Bucovina – Tradiţii şi obiceiuri cu Marius Zgâianu
19.30 TVR Iaşi 25: invitata Sofia Vicoveanca
20.30 "E sărbătoare şi răsună muzica" cu Alex Calancea şi prietenii - prima parte
22.00 Retransmisie TVR 3
Luni, 17 aprilie 2017
7.00 Retransmisie TVR1
8.00 Regional cafe
9.00 TVR IAŞI 25
10.00 Pridvoarele credinţei (r)
11.00 Dorul Basarabiei – prima parte (r)
12.30 Regional Cafe (r)
13.00 Reporter special 25 (r)
13.30 "E sărbătoare şi răsună muzica" cu Alex Calancea şi prietenii - prima parte (r)
17.00 TELEJURNAL REGIONAL - PRELUARE TVR 3
18.00 Telejurnal regional
18.15 Glasurile Putnei (r)
18.30 Dorul Basarabiei - partea a doua
20.00 "E sărbătoare şi răsună muzica" cu Alex Calancea şi prietenii - partea a doua
22.00 Retransmisie TVR 3
Marţi, 18 aprilie 2017
7.00 Retransmisie TVR 1
8.00 Regional Cafė (direct)
9.00 Jurnal TVR1
10.00 "E sărbătoare şi răsună muzica" cu Alex Calancea şi prietenii – partea a doua (r)
12.00 Regional café (r)
13.00 Dorul Basarabiei - partea a doua (r)
15.30 Concert Vali Boghean Band la TVR Iaşi 24
17.00 TELEJURNAL REGIONAL - PRELUARE TVR 3
18.00 Telejurnal Regional
18.30 Identitate Basarabia: Roman Burlaca, dincolo de Carla’s Dreams
19.00 Concert Fuego "S-a aprins o stea"
21.00 Telejurnal Regional (r)
21.30 Identitate Basarabia
22.00 Retransmisie TVR 3.